15 Nisan 2015 Çarşamba

KİTAP ÖNERİLERİ: ALASKA'NIN PEŞİNDE - Aslında bir YouTuber olan John Green'in Aynı Yıldızın Altında'dan sonra kaleme aldığı mükemmel kitabı, okuyuculara nefes kesen anlar yaşatıyor.


  

Aslında bir YouTuber olan John Green'in Aynı Yıldızın Altında'dan sonra kaleme aldığı mükemmel kitabı, okuyuculara nefes kesen anlar yaşatıyor. Miles Halter'ın yeni bir yatılı okula yazılmasıyla başlayan bu kitap devamında insanı resmen hayrete düşürüyor.

Her lise öğrencisi gibi Miles da yeni bir okulda olmanın gerginliğini yaşıyor. Arkadaş edinmede çok da iyi olmadığı ve çok da konuşmadığı için hep adımları karşı taraftan bekleyen Miles, bir süre sonra kendini zaten var olan bir arkadaş grubunda buluyor. Oda arkadaşı Albay'la daha önce yapmadığı kadar çılgınlık yapıyor. Ve başını hiç olmadığı kadar belaya sokuyor. Tabi yanlarında güzeller güzeli Alaska'yla. Miles, Alaska'yı tanıdığında onun hayatının aşkı olduğunu ya da kendine bu kadar zarar verebileceğini nereden bilebilirdi ki...

İşte karşınızda mükemmel bir gençlik romanı. İlk içki... İlk şaka... İlk dost... İlk aşk... Ve birçok ilk sizi bekliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder