10 Şubat 2016 Çarşamba

11-D DENEMELER(MONTAİGNE)KONU: Bir gün yaşadıysanız her şeyi görmüş sayılırsınız. Bir gün bütün günlerin eşidir, başka bir gündüz başka bir gece yok ki. Güneş her gün battıktan sonra yeniden doğmaktan başka marifet göstermez. Öyleyse bu dünyadan karnı doymuş bir çağrılı gibi gitmeyi bilin.


                  
                                                          İLK VE SON

            İnsan her şeyi kendi yapar. Hayata her şey güzel, ben mutluyum derse hayatı güzel ,her gününü söylenerek geçirip hayatım iğrenç derse hayatı zaten iğrenç olur. Kişi, başına gelecek olayları kendi belirler. Evrene nasıl enerji veriyorsa, evrende ona öyle döner.

         Hayat söylenmek, üzülmek ,kavga etmek için çok kısa. Şahsen ben tüm hayatımı kötü bir şekilde yaşamaktansa sadece bir gün yaşayıp o günü dolu dolu yaşamayı tercih ederim. İnsan günlerini dolu dolu yaşamalı, ölmeden önce her istediğini yapmalı, mutlu olmalı, en ufak bir şey yediğinde ben bunu yiyebiliyorum, bunu yeme şansım oldu deyip şükretmeli. Güneşin doğuşunu gördüğünde bunu görebilecek bir gözleri olduğuna şükretmeli. Belki bir sabah uyanamayacak ve ne güneşin  doğuşunu görebilecek ne de  batışını veya kalktığında yürüyemeyecek o yüzden her günü güzel geçirmeye insan dikkat etmeli. Sevdiklerinizle güzel vakitler geçirmeli.


    Düşünürsek insanoğlunun ömrü uzun ya şu kelebeklere ne demeli onlar için bir gün  o kadar değerli ki .O bir gün onun için her şeyin başlangıcı ve sonu. Keşke onlarda bizim gibi şanslı olabilse. Ama insanlar bunun kıymetini bilmiyor işlerini erteliyor, sevdiklerine vakit ayırmıyorlar. İşte böyle insan her şeyin kıymetini bilmeli, her gününü son günüymüş gibi yaşamalı. Hayata daha mutlu ve pozitif bakmalı.

                                                                                                                          IŞIL KANAR 11D 294


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder